Perfektné vs. dosť dobré

Pri práci na akomkoľvek projekte dbá jeho autor na to, aby bol perfektný. Aby bol doladený každý detail, všetko do seba zapadalo, aby to dokonale fungovalo a k tomu všetkému, aby to vynikajúco vyzeralo. Je to prirodzené. Vypúšťam predsa do sveta niečo, pod čím je moje meno, niečo, na čo chcem byť pyšný. Človek ľahko prekročí hranicu kedy tá práca už nestojí za tú námahu.

A nestojí ani za ten “dobrý pocit”. Poznáte to. Návrhy dizajnu prerábate dovtedy, kým je pixel za pixelom presne podľa vašich predstáv. Potom si pozriete portfólio nejakého super top dizajnéra a najradšej by ste všetko zahodili a začali projekt odznova.

Ak sa živíte výrobou web stránok či web aplikácií, tak ako my, máme pre vás radu. Vychádzajte z reálnych potrieb klienta. Každý klient má isté nároky, rozpočet a čas pre daný projekt. Až na výnimky, nepotrebuje zaujať svojim dizajnom porotu nejakej dizajnovej súťaže, ani aby sa jeho stránka ukazovala ako vzorový príklad použitia HTML5. Väčšinou potrebuje pomôcť s konkrétnym problémom, rýchlo, efektívne a lacno. Nemusí to byť perfektné, musí to byť jednoducho dosť dobré.

Nehovorím, že nekvalitná robota je v poriadku. Myslím si ale, že je istá hranica a tú určuje charakter daného projektu. Je dobré o nej vedieť. Inak budete pracovať len preto, aby ste pracovali a zaspávať s pocitom “Bože, ja nie som perfektný”.

“When good enough gets the job done, go for it.“
Jason Fried z 37signals

Viac k téme:

Tagy:

Tagy

Dátum